Jest źle

 

Gdyby obraz otaczającej nas rzeczywistości brać tylko z nagłówków portali to okazałoby się, że żyjemy w jakimś post-apokaliptycznym świecie.

Wybiłem się trochę z rytmu, bo przez ponad 2,5 dnia nie miałem dostępu do swojego komputera a co za tym idzie do skonfigurowanej pode mnie przeglądarki, z moimi zakładkami i resztą rzeczy. Gdy z powrotem siadłem przed klawiaturą mojego niezatapialnego grata, zalała mnie fala wiadomości, maili, newsów, komentarzy i informacji w ogóle. Muszę przyznać, że zaczynam się zastanawiać jak Ci wielcy blogerzy radzą sobie z takim odpisywaniem na maile, bo u mnie dziś trwało to ponad 3 godziny.

Wybiłem się nieco z rytmu, bo przez te 2,5 dnia nie myślałem tak często o blogu i o tematach, które mógłbym poruszyć. I przez to wybicie z rytmu nie miałem na dziś żadnego tematu, o którym chciałbym napisać. Jasne, mam sporo takich, które nawet mają już swoje szkice notek, ale akurat dziś nie czułem się w nich na tyle, by je dokończyć – często tak mam, że leży przede mną kartka wypełniona pomysłami, ale dzień jest akurat taki, że żaden z tych pomysłów dziś nie wypali.

W takich wypadkach zdarza mi się zaglądać na różne strony i portale w poszukiwaniu inspiracji. Tak też dzisiaj zrobiłem i przyszła do mnie myśl, że w sumie, to jest źle. Strasznie źle. Jest tak do dupy, że ja nie wiem, jak my wszyscy mamy jeszcze siłę żyć.

Przykładowe wiadomości z Interii. Biją szczęściem po jajkach.

Przykładowe wiadomości z Interii. Biją szczęściem po jajkach.

Wiecie, ja rozumiem, że w to się klika. Głupia wiadomość “SZOK!!! DWA TRUPY W CENTRUM MIASTA” sprawia, że ludzie wyłączają mózg i klikają. Wiem, bo widzę potem na swojej ścianie na fejsie.

 

Rzeczpospolita nie zostaje w tyle i dodaje nam otuchy równie ochoczo co Interia.

Rzeczpospolita nie zostaje w tyle i dodaje nam otuchy równie ochoczo co Interia.

Tylko czy tego musi być naprawdę aż tyle? Nie da się utrzymać portalu z większą ilością wiadomości pozytywnych zamiast tych morderstw, zadźgań, ciał, ludzkich szczątków i sensacyjnych okaleczeń?

Jak trapią Cie samobójcze myśli, to nie wchodź na krajowe portale informacyjne.

Jak trapią Cie samobójcze myśli, to nie wchodź na krajowe portale informacyjne.

Tak zacząłem się zastanawiać, dokąd może prowadzić takie a nie inne wybieranie “informacji dnia”. Jestem pewien, że wybieranie głównie tych negatywnych niusów ma wpływ na ludzi czytających dane media. I jestem równie pewien, że ten wpływ jest daleki od pozytywnego. No bo jak może być pozytywny terror, mord, zamieszki, znęcanie się i upokarzanie?

P.S. A jeśli chcecie, by było lepiej niż w niusach, to właźcie tutaj, potrzebny jest szpik.

Foto: sxc.hu