Nie mów. Rób

Mówią, że lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. A ja mówię, że mądrych to najlepiej jest uważnie słuchać, gdy mają coś do powiedzenia.

Jak ktoś mądrze mówi, to miło posłuchać. Już od dawna nie śledzę bieżącej polityki, nie słucham wywiadów z ludźmi oderwanymi od rzeczywistości. Szkoda mi na nich czasu, bo większość tego co dzieje się w mediach nie jest tak naprawdę istotna. Natomiast od pewnego czasu często słucham różnych wykładów, nagrań czy poradników motywacyjnych. Tym co obejrzałem ostatnio aż chciałem się podzielić.

Tak naprawdę to nie ma tu zbyt wiele do dodania, wystarczy wchłonąć, zrozumieć i wdrożyć w swoje życie. Ja od pewnego czasu stosuję się do podobnych zasad a ten wykład tylko dodatkowo wzmocnił moje przekonanie, że idę w dobrym kierunku i zainspirował mnie dodatkowo do działania.

Niby Jacek Walkiewicz w przytoczonym przeze mnie filmiku mówi o oczywistych oczywistościach, ale czasem trzeba kogoś mądrego, żeby nam takie rzeczy uświadomił. Mam to szczęście być jeszcze na początku swojej drogi, więc wszystko przede mną. A gdybym miał podsumować ten wykład w kilku słowach, to powiedziałbym: nie mów. Rób. Nie bój się. Bądź odważny. A czym jest odwaga? To zaufanie do siebie, podejmowanie ryzyka, podejmowanie decyzji i zaangażowanie, życie z pasją.

Tak więc screw it, just do it.

Źródło zdjęcia: 1