Nie wiesz kim jesteś? Inni ci powiedzą

 

Nie daj sobie wmówić co jest dla ciebie dobre. Nie daj sobie wmówić kim jesteś i co masz robić. Bądź sobą. Tylko wcześniej dowiedz się, kim tak naprawdę jesteś.

Wydaje mi się, że jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest poczucie własnej wartości. Na nim opiera się tak naprawdę wszystko co robimy i to jak robimy. Jeśli jesteśmy w czymś dobrzy i jesteśmy tego świadomi, to mamy pewność siebie, która pozwala iść dalej. Jak mamy niskie poczucie własnej wartości, to błądzimy po omacku, nie będąc niczego pewnym.

Jest też tak, że jeśli nie wiemy kim jesteśmy, jeśli nie wierzymy w siebie, to często dajemy sobie to wmówić. Wystarczy wtedy, że ktoś powie, że jesteś do dupy a uwierzysz w to. Wystarczy, że ktoś powie, że się na niczym nie znasz a tak będzie. W twojej głowie.

Jeśli sam nie będziesz wiedział kim jesteś, inni szybko ci powiedzą. Tylko oni nie powiedzą ci prawdy, oni powiedzą ci to co oni widzą. A skoro do tej pory widzieli kogoś, kto nie zna swojej wartości, to siłą rzeczy dasz sobie wmówić, że taki jesteś.

Nie ważne kim jesteś, skąd pochodzisz, jaki masz kolor skór. Czy jesteś chudy czy gruby, czy masz jakieś znamię, czy jesteś bogaty czy biedny. To nie ma najmniejszego znaczenia. Bo każdy ma jakieś zainteresowania, nawet, jeśli wydaje ci się, że ich nie masz, to je masz. Twoja intuicja dobrze ci podpowiada. Idź za tym, co ci się podoba. Lubisz zbierać znaczki? Rób to. Lubisz jeździć na rowerze? Rób to. A może wolisz grać w gry komputerowe? No to rób to.

Twoja intuicja doskonale ci podpowiada, co chcesz robić i co lubisz robić, więc pójdź za nią. I nie traktuj się przez pryzmat tego, co powiedzą inni. Oni gówno o tobie wiedzą. Jest tylko jedna osoba, która wie o tobie prawdę i jesteś nią ty, więc nie daj sobie wmówić, że jesteś kimś innym. Bo co? Bo jakiś frajer powiedział ci, że nie będziesz robić tego co lubisz? Że nie umiesz? A co on w życiu osiągnął? A jak tak bardzo obchodzi cie jego zdanie, to mu pokaż że się mylił. Przekora też jest dobrą motywacją.

A jak nie będziesz świadom tego, że dobry z ciebie gracz, albo wyśmienicie piszesz opowiadania, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że pozwolisz, by inni wmówili ci, że wcale tak nie jest. Zastanów się więc, czy chcesz swoje życie przeżyć po swojemu, czy może wolisz, by inni za ciebie decydowali.