4 idiotyczne powody by nie dawać kasy na WOŚP

Czasem jak widzę idiotów to wzruszam ramionami ze współczuciem. Czasem jednak coś mnie tak trafia, że wytrzymać nie mogę.

Wiecie, można wiele zarzucać zarówno Wielkie Orkiestrze jak i samemu Owsiakowi. Można go lubić lub nie, można się z nim zgadzać albo mieć jego poglądy za głupotę. Można popierać filozofię WOŚP i dawać kasę, można nie popierać i dawać kasę , można popierać i nie dawać albo nie popierać i nie dawać. To w sumie wasza sprawa i wasz problem. Nikt was do płacenia nie zmusza, nikt wam też tego nie zakazuje. Gorzej, jak pieprzycie głupoty. Oto lista 4 bezdennie głupich powodów, którymi próbujesz tłumaczyć swoje niedawanie kasy na WOŚP.

Bo nie cała kasa idzie na sprzęt dla dzieci

Niektórych mierzi, że fundacja sobie machnęła siedzibę z pieniędzy z 1% podatku. Nie chce mi się nawet dociekać czy to prawda czy nie – nazwij mnie naiwnym, ale ja wierzę w państwowe instytucje i jeśli ktoś znalazł jakieś nieprawidłowości to powinien to natychmiast do nich zgłosić. Jest w sieci taki wpis (nie będę doń linkował, bo to same bzdury), który dużo Owsiakowi zarzuca, jednak z tego co mi wiadomo autor nie zgłaszał nic do prokuratur. Jeśli więc nie zgłaszał, to wnioskuję, że nie dlatego, iż aprobuje domniemane przestępstwa, tylko dlatego, że na przestępstwa dowodów nie ma, co temat wyczerpuje. A to, że sobie machnęli siedzibę, to chyba lepiej niż jakby mieli urzędować w namiocie, czyż nie?

Bo Owsiak na tym zarabia

Nie wiem czy Owsiak bierze coś z tego co mu dajecie, czy może z samego procentu od tej kwoty, ale szczerze mówiąc mam to w dupie. Mam to w dupie, bo ten gość ratuje życia. Jakbym był rodzicem i uratowałbyś moje dziecko przed śmiercią, to mógłbym oddać ci wszystkie moje dobra materialne, bo właśnie tyle i jeszcze więcej byłoby dla mnie warte życie mojego dziecka. Nie miałbym więc problemu z tym, gdyby gość zwyczajnie jakąś część tych pieniędzy brał dla siebie.

Bo Owsiak popiera aborcję

Zupełnie nie wiem jak się mają poglądy Owsiaka do tego, że dzięki niemu niemal w każdym szpitalu jest porządny sprzęcior ratujący dzieciakom życie. Rozumiem, że skoro Owsiak popiera coś z czym się nie zgadzasz, to w obliczu zagrożenia życia swojego potomka i tak nie skorzystasz ze sprzętu, który znalazł się tam dzięki Owsiakowi?

Bo od sprzętu w szpitalu jest rząd

Och tak, świetny argument! Nie wspierajmy Orkiestry bo to jakbyśmy płacili za coś, co już dawno powinno być zrobione. W gruncie rzeczy racja – to rząd powinien zapewnić sprzęt w szpitalach. Zgadzam się w tym w pełni. Ale samo stwierdzenie, że coś jest nie tak jak powinno to za mało, żeby było dobrze. Owsiak też mógłby powiedzieć, że wszyscy premierzy w ostatnim dwudziestoleciu są do dupy, że powinni wziąć się do roboty i kupić do szpitali sprzęt. Mógłby tak samo ponarzekać, naciskać, krzyczeć, wołać, tupać i co tam jeszcze chcecie. Ale on zamiast robić to wszystko, wolał wziąć sprawy w swoje ręce i sprawić, że ten sprzęt faktycznie się tam znajdzie. Czy to dobrze, że obywatele muszą dwa razy płacić (podatki dla państwa i darowizny dla WOŚP)? Nie dobrze. Czy to dobrze, że sprzęt jest w końcu w szpitalach? Zajebiście! Sorry, ale najpierw wolę uratować życie, potem mogę się pozastanawiać co zrobić, żeby nie płacić dwa razy.

I tak na przyszłość, jak nie chcesz to nie płać, ale nie dorabiaj do tego sztucznej ideologii.  A jak masz jakieś dowody przestępstw czy szwindli, to prędziutko do prokuratury albo innych odpowiednich urzędów. Bo bez tego to tylko słowa rzucone na wiatr, nie warte nawet funta kłaków.