Dziennikarzu wstydź się

Dziennikarzom pomyliło się w tym kraju i chyba się zapomnieli od czego są.

Dziennikarze wkurwili Jurka Owsiaka na konferencji prasowej a ten nie wiedząc już co ma robić wykpił ich pytania. Nie dziwie mu się. Ileż razy trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem to tylko chyba on wie. Dużo ludzi chciałoby mu coś zarzucić ale jakoś nie bardzo wiedzą co i kombinują, a to coś napomkną, a to o coś zapytają, a to posłance się coś wymsknie. A dziennikarze jak te durnie, latają od jednego do drugiego pytając “jak pan się odniesie do tego” zamiast zrobić porządne dziennikarskie śledztwo.

Owsiak sobie może być subiektywny, Pawłowicz także, ale ty dziennikarzu, niech cie dunder świśnie, twoim psim obowiązkiem jest zachowywanie obiektywności, albo chociaż pozorów. Nie płacą ci za robienie głuchego telefonu, tylko za rzetelne dziennikarstwo, więc do cholery jasnej weźże się do roboty. Zamiast pytać się Owsiaka o to, co on sądzi o tych oskarżeniach, weź dupę w troki i zbadaj te oskarżenia. Sprawdź, czy w ogóle ktokolwiek ma podstawy tak sądzić. Ale zbadaj to nie pytając Owsiaka co o tym sądzi tylko zajrzyj do dokumentów, policz budżet a dopiero jak uzbroisz się w konkretne dane to konfrontuj je z ludźmi. Bo może Owsiaka wcale nie było sensu pytać, bo ktoś sobie coś powiedział, nie wysilając przy tym swojej mózgownicy.

Gdybyś więc dziennikarzu wykonał choć ćwierć pracy jaką wykonał pewien wykopowicz, to byś wrócił do tych oskarżycieli i zamiast nękać Jurka, skonfrontowałbyś ich stwierdzenia z faktami. A wtedy wyszło by szydło z wora. No ale do tego potrzeba odrobiny pracy, cierpliwości, rzetelności i niestety, ciebie nie było na to stać. Szkoda, bo to że ja jestem naiwny i mimo wszystko wierzę w (względnie) obiektywne dziennikarstwo to jakoś przeboleję, ale szkoda, że twoją robotę musiał wykonać internauta, tak po prostu, od siebie. Za friko. Ty natomiast zamiast stać się porządnym żurnalistą wyrosłeś na dziennikarską hienę. No ale to twoje życie i twój problem, ja sobie dam radę.