Teksty na podryw ci nie pomogą

Szukasz idealnego tekstu, który pomoże ci zagadać do kobiety? Daruj sobie.

W badaniu opublikowanym w The Journal of Social Psychology przeprowadzonym na 70 studentkach, naukowcy sprawdzali, czy atrakcyjność i strategia łączenia się w pary (krótkoterminowa lub długoterminowa) wpływają na podatność na podryw. Badania pokazały, że kobiety preferowały mężczyzn, którzy używali nieszkodliwego „Czy masz czas?” lub tych, którzy byli bardziej bezpośredni – np. “Chciałbym cię poznać. Jak masz na imię?” Słodkie lub nonszalanckie teksty na podryw w stylu „Czy mogę zrobić twoje zdjęcie, żeby pokazać Mikołajowi, czego chcę na Boże Narodzenie?” odpychał kobiety.

Co ciekawe, kobiety wolały atrakcyjnych mężczyzn w przypadku zainteresowania krótkotrwałymi związkami, niezależnie od rodzaju używanego przez niego tekstu na podryw. W przypadku długotrwałych związków kobiety preferowały mężczyzn, którzy używali bezpośrednich tekstów. Chociaż nonszalanckie teksty sprawiały, że mężczyźni wydawali się towarzyski i dowcipni, jednocześnie sprawiały, że wydawali się mniej godni zaufania i mniej inteligentni. Mężczyźni, którzy korzystali z bezpośrednich tekstów, byli postrzegani jako najbardziej godni zaufania i inteligentni.

Jeśli więc kombinujesz jak zagadać do tej, na której widok przyśpiesza ci serce – przestań. Po prostu podejdź i zagadaj.