Najlepsze teksty 2014 roku

Co było warto przeczytać w 2014 roku na Męskim Pisaniu.

To był dobry rok, nawet bardzo dobry. Dlatego pomyślałem, że warto go podsumować i zebrać do kupy kilka najpopularniejszych tekstów minionego roku a także kilka moich ulubionych i o wszystkich napisać kilka słów od kuchni. A jutro napiszę trochę o tym jak ubiegły rok wyglądał od strony bardziej technicznej i zdradzę niektóre plany na rok 2015.

Według was

Jak facetowi zależy to zawsze znajdzie sposób – tekst napisany pod wpływem waszych maili do mnie. Ogromna rzesza dziewczyn nie robi nic prócz siedzenia i pachnienia, bo ubzdurało sobie pewien głupi tekst i myśli, że to załatwia sprawę. Otóż nie, moje drogie, same też musicie ruszyć czasem tyłeczki.

Idealna kobieta – tekst, który wyszedł nieco przy okazji, bo zbierałem akurat materiał do innego wpisu, nagrywając rozmowy z przyjaciółmi, żeby nie musieć robić sobie notatek. I tak później słuchając tych nagrań naszła mnie taka myśl. Podejrzewam, że tekst jest tak popularny głównie ze względu na tytuł, bo treścią wcale nie jest żadnym odkryciem, czy uniwersalnym sposobem.

Nie chcę się narzucać – kolejny wpis stworzony pod wpływem maili od was. To chyba najczęściej przewijający się problem, który was dotyka, boicie się narzucać. A tymczasem, trzeba naprawdę sobie zasłużyć, żeby facet miał was dość.

Dlaczego faceci odrzucają kobiety – tekst podczas którego tworzenia, zebrałem niereprezentatywną grupę kilku przyjaciół i zadałem im kilka trudnych pytań, wyciągając z nich, dlaczego odrzucali na swojej drodze kobiety. Nie mogło się obejść bez litrów piwa i wielogodzinnych rozmów nie na temat, ale jakoś się udało to ogarnąć.

Dlaczego odrzucałem kobiety – to był pierwszy tekst o odrzucaniu. Chciałem w nim pokazać, że czasami wystarczy wziąć sprawy w swoje ręce, zrobić odrobinę więcej, delikatnie wybranka przycisnąć, żeby coś z tego wyszło.

Według mnie

4 idiotyczne powody by nie dawać kasy na WOŚP – tekst za moment znów będzie na czasie, bo takie dyskusje zawsze rozpoczynają się przy starcie Orkiestry. Co prawda, wpis nie jest ani fajny od strony literackiej, ani od strony merytorycznej, ale uznałem, że jest jednym z ważniejszych napisanych w tym roku. W końcu o dobro trzeba walczyć. No i na zdjęciu w tym wpisie jest magiczny zeszyt, w którym znajdował się Plan Podbicia Świata na 2014 rok.

Dziewczyna z polibudy – tekst napisany dużo wcześniej, ale w tym roku opublikowany ponownie. Krótki wpis o tym, jak wygląda życie z partnerkami z polibudy.

Badaj cycki – tekst, który całkiem fajnie rozszedł się po Facebooku a jednocześnie dobrze prezentuje mój punkt widzenia na sprawę łańcuszków.

Fabryka szczęścia – tekst, który pokazuje nieco kierunek w którym podążam. Naprawdę przednio się bawiłem, zarówno na samym wyjeździe, jak i podczas pisania tego tekstu. Jestem po trochu wychowany na CD-Action, więc dodawanie podpisów do zdjęć to dla mnie bardzo przyjemne zajęcie. Plan jest taki, żeby podobnych wpisów było tutaj dużo więcej, ale szerzej o tym napiszę jutro.

Nie powiedział nigdy żaden facet – jestem pewien, że wiele osób się ze mną zgodzi, że to mój najlepszy tekst ostatnio. Życzyłbym sobie i wam więcej takich w nadchodzącym roku.