5 pomysłów na dobry poranek

Pięć pomysłów, które uczynią twój poranek milszym.

Gdyby nie przerwa w działaniu bloga, to dostalibyście sam punkt 5, bo chciałem nim już w poprzednią niedzielę wam zapodać. Jak to mówią, co się odwlecze to nie uciecze a jako bonus macie pozostałe cztery pomysły.

Warzywo do kanapek

Kto mnie zna ten wie, że bez mięsa to nie jedzenie. Nie mniej, doceniam wartość i smak zieleniny na tyle by i wam polecić urozmaicanie kanapki. Przez długie lata nie chciało mi się kłopotać i ze zwyczajnego lenistwa nie dodawałem nic ponad jakieś standardowe składniki. Jednym z takich zestawów był ser z szynką. Nuda straszna a do tego zero przyjemności z jedzenia. Raz kiedyś wrzuciłem sobie kawałek sałaty i od tamtej pory śniadania zaczęły mi naprawdę smakować. Pomidor, ogórek, czasem nawet rzodkiewka to coś co zdecydowanie czyni ten pierwszy, najważniejszy posiłek przyjemnym.

Porządek na biurku

Mam z tym nielichy problem, bo bardzo szybko robi mi się na biurku burdel i bardzo rzadko go ogarniam. A dziś się wezmę i posprzątam, bo to aż wstyd. Poza tym nieporządek wprowadza w życie taki jakiś niepokój. Ogarnąwszy biurko można spokojnie zasyfić je od nowa, bez obawy, że kolejna dorzucona rzecz sprawi, że nogi biurka nie wytrzymają.

Porządek na pulpicie

No to jak porządek na biurku to i porządek na pulpicie. Ja już u siebie zrobiłem, kolej na was. Poprzednio caluteńki pulpit był w ikonach. Jesteście ze mnie dumni?

Dobra herbata

W te chłodne dni nie ma nic lepszego od dobrej herbaty. Nawet kawa nie ma szans, gdy masz pod ręką jakąś dobrą herbę. Wiecie, jak zimno to zwykły Lipton też się nada, ale ja mam dzisiaj dla was coś lepszego. Irish Cream od Teekanne – moja luba ostatnio przyniosła z pracy. No coś niesamowitego. Nie należę do smakoszy herbaty ale akurat ten smak zrobił na mnie wrażenie. Zapach, który niesie się po całym domu zdecydowanie umili ci poranek.

Dobra muzyka

Poniżej macie świetną jazzową płytę, której współautorem jest nagrodzony ostatnio nagrodą Grammy rodak. Nie mówię nic więcej, jeśli nie macie Spotify to zainstalujcie i słuchajcie. Całość trwa nieco ponad godzinę ale nic nie stoi na przeszkodzie, by sobie zapętlić.

Miłego dnia.