Już za późno na sprzeciw wobec tabletek “dzień po”

Możecie sobie psioczyć i narzekać ale już jest za późno.

Obserwuję narastającą w ostatnich dniach dyskusję o tabletkach “dzień po” z lekkim rozbawieniem. Rozbawieniem, bo znów jesteśmy świadkami jak rozsądne przepisy muszą być na nas wymuszane przez Unię Europejską a sami nie potrafimy ich wprowadzić. Rozbawieniem, bo bawi mnie wierzganie i ujadanie przeciwników tych tabletek. Tak, bawi mnie, bo nie dość, że walczą o sprawę głupią i bezsensowną, to jeszcze beznadziejną, bo już dawno jest po sprawie.

Jeśli faktycznie unijne przepisy muszą zostać przyjęte, to Kościół może sobie gadać, Terlikowski może sobie gadać, wszyscy możemy sobie gadać, a prawo i tak wejdzie w życie. Jeśli natomiast przepisy zostawiają jakąś furtkę, dzięki której można będzie jakoś się z tego prawa jeszcze wykaraskać, to nic nie szkodzi. Nic nie szkodzi, bo prędzej czy później Kościół przegra. Nie dzisiaj, to za rok, dwa czy dziesięć. Ostatecznie ilość katolików w naszym kraju jest tylko pozornie duża, a ilość osób żyjących w zgodzie z zasadami tej religii jest jeszcze mniejsza, rzekłbym nawet niewielka.

Nie oburzam się, gdy Episkopat mówi co jest lekiem a co nie jest. To nic, że nie są lekarzami. Mówić każdy sobie może co chce, nawet jeśli to największe głupoty. A Episkopat mówić tak musi, żeby zachować spójność swojej wykładni. Przecież nie może powiedzieć bierzcie i jedźcie z tego wszyscy, nie bądźmy naiwni. To co mnie wkurza w tej całej sytuacji, to jak dobrze zauważyła Kamila, zaglądanie w cudze majtki. Ja wiem, jestem wysoki, zajebiście przystojny więc siłą rzeczy moje majtki mogą być interesujące, ale wolałbym żeby każdy pilnował swoich. A już w żadnym wypadku nie mówił mi, co mam z tym majtkami i w tych majtkach robić. Na szczęście dla mnie i dla wielu innych, normalnych ludzi, ci mocno zainteresowani cudzymi majtkami są w głębokiej, czarnej dupie. Przegrali i to już dawno. A wiecie dlaczego?

Bo to już się dzieje. Od dawna korzysta się z takich pigułek. Od dawna korzysta się z innych pigułek. Od dawna korzysta się z prezerwatyw, wkładek, hormonów i innych morderczych wynalazków. Aborcje w ogóle przeprowadza się od zarania dziejów, w taki czy inny sposób. I dalej się to będzie robić. I nic nie możecie z tym zrobić. Możecie oczywiście zakazywać i nakazywać, ale to nic nie warte przepisy i robienie kryminalistów ze zwykłych ludzi. Możecie nadal próbować powstrzymać wprowadzenie tych tabletek bez recepty, ale i bez tego młodzież będzie się puszczać po dyskotekach. Możecie robić co chcecie, ale wiatru zmian już nie powstrzymacie.

I bardzo dobrze. Bo z dwojga złego, wole nastolatki trujące się tabletkami, niż nastolatki rujnujące życie swoje i swoim niechcianym dzieciakom.

photo credit: greenplasticamy via photopin cc