Nie zamykaj go w złotej klatce

Pozwalasz swojemu facetowi wychodzić na piwo? Tak naprawdę nie masz nic do gadania.

Ostatnio na wieczorze kawalerskim jeden ze znajomych pochwalił się, że ma wspaniałą żonkę i jest szczęśliwy, bo pozwoliła mu być z nami do trzeciej nad ranem.Gdy to powiedział uśmiechnąłem się delikatnie i kiwnąłem głową na znak zrozumienia, bo nie jestem typem człowieka, który by chciał pod kołdrę innym zaglądać, ale skłoniło mnie to do przemyśleń.

Nie będę się odnosił bezpośrednio do mojego znajomego, bo nie znam jego układów i w sumie mnie one niespecjalnie interesują – jego życie, jego sprawa. Nurtuje mnie jednak pytanie – dlaczego wiele z was, kobiet, chce zamknąć swoich facetów w klatce? Dlaczego chcecie mieć cokolwiek do powiedzenia na temat tego jak wasi wybrankowie spędzają czas? Dlaczego uważacie, że macie cokolwiek do powiedzenia w sprawie tego o której wasz facet wraca do domu, gdzie się bawi czy z kim wychodzi? Poważnie myślicie, że możecie o tym decydować?

Powiem wam jak to działa. Jest sobie facet i ma ochotę wyjść na piwo ze znajomymi. Ty mu mówisz, że się nie zgadzasz. On mówi ok a ty myślisz, że wyszło na twoje i jesteś zadowolona. Tymczasem on może i został, ale nie przestał nagle chcieć, więc świadomie czy nie, od tej pory będziesz kojarzyć mu się bardziej negatywnie. I tak drugi raz a potem trzeci. Czwarty raz już nie spyta, tylko chyłkiem wymknie się na piwko, a tobie powie, że jest w pracy, albo w delegacji. I nie tylko nie wyszło na twoje, ale jeszcze jesteś okłamywana.

A rozwiązanie jest bardzo proste. Zamiast kombinować i coś mu zakazywać, po prostu spraw by wolał z najlepszego wieczoru kawalerskiego na świecie wrócić przed czasem do ciebie. Po prostu bądź dla niego tak dobra, by on tego chciał sam z siebie a wtedy nie będziesz się musiała się przejmować. Natomiast jeśli zakazujesz mu wyjść, albo znacznie te wyjścia ograniczasz tylko dlatego, że chcesz z nim pobyć, to wiedz, że to czysta głupota. Nie da się zmusić kogoś do tego by czegoś chciał.

Da się go natomiast zachęcić.

photo credit: elisa416 via photopin cc