Zostawił mnie dla ładniejszej

Zostawił mnie dla ładniejszej – czyż nie jest to popularne usprawiedliwienie? Ile razy je słyszę, to myślę sobie, że wcale nie dla ładniejszej tylko mądrzejszej, bo to stwierdzenie jest zwyczajnie głupie.

Po pierwsze, jeśli on rzeczywiście rzucił cie dla ładniejszej i właśnie to było głównym powodem, to powinnaś się cieszyć. Tak, cieszyć. Po co ci facet, który był z tobą tylko dlatego, że byłaś ładniejsza od innej? Jeśli szukał tylko ładnego opakowania, to chyba powinnaś się cieszyć, że nie jesteś tak traktowana? Ja tam bym się cieszył.

Prawdziwy problem polega na tym, że to jest zwykła wymówka. Tak, może laska, do której odszedł jest od ciebie ładniejsza, ale nie dlatego od ciebie odszedł. Wierzcie mi, to, że facet się ogląda za innymi, nie oznacza, że do nich chce odejść. Facet odchodzi, gdy jest mu źle w związku, albo związkiem tym nie jest zainteresowany. Ta druga sytuacja jest niemal tym samym co opisałem wcześniej i powinnaś się cieszyć, że odszedł. Z kolei nad tą pierwszą właśnie powinnaś się pochylić.

Mówiąc “zostawił mnie dla ładniejszej” unikasz tak naprawdę odpowiedzi na pytanie, dlaczego faktycznie cie zostawił. Mało tego, nie tylko nie odpowiadasz na ważne pytanie, ale także obniżasz w swoich oczach własną wartość, przez co później zaczynasz mierzyć niżej. Mierząc nisko nigdy nie zajdziesz wysoko.

Nie idź na łatwiznę przy wyciąganiu wniosków. Pamiętaj, że facet działa inaczej niż ty. Ty kierujesz się emocjami, ale jeśli chcesz już analizować zachowanie mężczyzny to weź poprawkę na fakt, że nami kieruje przede wszystkim logika. I jeśli logika ci coś podpowiada to jej posłuchaj. A serce i emocje zostaw dla siebie, bo na pewno nie są dobrymi doradcami jeśli chodzi o zrozumienie mężczyzny.

Zresztą, uświadomienie sobie tego powyższego w ogóle pomaga w relacjach damsko-męskich, bo jeśli mamy świadomość, że druga połówka nie postrzega świata wedle tych samych kryteriów, to łatwiej nam zrozumieć jej punkt widzenia i stąd już niedaleko do porozumienia. Warto więc mieć to na względzie. A od tej chwili nie masz prawa narzekać, że zostawił cie dla ładniejszej. Bo to akurat ma same plusy.

photo credit: ‘Ajnagraphy’ via photopin cc