Gdy on nie chce się oświadczyć

 

Jesteś z nim już tak długo a on nadal ci się nie oświadczył? Powiedział ci, że cie kocha ale nie chce ślubu? To na pewno tchórz, pijak i złodziej. Bo każdy pijak to złodziej.

Zdarzyło mi się już pisać o tym jak kobieta z mężczyzną różnią się pod względem postrzegania świata i rozumiem, że te różnice są. To czego nie rozumiem, to brak jakiejś elementarnej logiki u przedstawicielek tej, jakże pięknej, płci. Zresztą, co ja wam będę, sami poczytajcie.

mam problem z którym nie bardzo umiem sobie poradzić.Mam 27lat i jestem w stałym związku od 4 lat.Od 3 lat mieszkamy razem.Problem w tym ,mój facet nie chce się oświadczyć, a ja już mam dosyć życia w ciągłej stagnacji.Czuję ciągłą niepewność co będzie dalej.z tego powodu są też ciągłe kłótnie i nieporozumienia między nami.Próbowałam z nim rozmawiać na ten temat, tłumaczyć, że ja już nie chce dłużej takiej stagnacji, nie pewności…Boję się, że za rok , dwa on po prostu mnie zostawi, bo nie ma wobec mnie żadnych zobowiązań…Czy powinnam postawić mu ultimatum- albo zaręczyny,albo jesli nie to … pakuję się i odchodzę?

Po pierwsze, może stagnacja nie wynika z braku oświadczyn? To trochę naiwne myśleć, że kilka słów i pierścionek na rękę sprawi, że związek nie będzie stał już w miejscu. No bo masz ten pierścionek, usłyszałaś co chciałaś usłyszeć, bierzesz ten ślub i co dalej? Dla związku to już koniec – stagnacja. Jasne, można powiedzieć, że można sobie narobić dzieciaków, no ale ile ich można narobić? 10? 15? A potem co? Dalej stagnacja. Może żeby nie żyć w ciągłej stagnacji należałoby to życie po prostu jakoś zmienić? Może nawet sama jesteś w stanie to zrobić?

Po drugie, strach przed zostawieniem z powodu braku zobowiązań rozwalił mnie na łopatki i sędzia tego pojedynku zaczyna mi liczyć sekundy odkąd leżę na macie. Jak się przestaniesz starać to i mąż z podpisaną intercyzą cie zostawi. Naprawdę wolałabyś, żeby gość był z tobą pomimo tego, że przestanie cie kochać, zacznie nienawidzić i będzie zwyczajnie miał ochotę ciebie zaciukać? To zupełnie wbrew mojemu kociemu wychowaniu, ale co ja tam wiem.

Po trzecie, po czwarte, po piąte – znokautowany. Sędzia doliczył do końca i przegrałem. Kocham go tak mocno, że go zaszantażuję a potem od niego odejdę. Seems legit.

Jestem ze swoim chłopakiem ponad 8 lat od4 razem mieszkamy, jest nam ze sobą dobrze świetnie się dogadujemy. Chciałabym założyć rodzinę mieć dzieci serce mi się kraja kiedy się dowiaduje że moja kolejna koleżanka wychodzi za mąż, rodzi dziecko. Też bym chciała o niczym innym nie marze. Jednak mój chłopak do tej pory mi się nie oświadczył, zawsze jak zaczynam ten temat albo odpowiada wymijająco albo go zmienia. Nie wiem co mam robić może on po prostu mnie nie kocha i mu na mnie nie zależy ???

Klasyczny przykład a mózgu używam tylko do generowania snów. Szanowna osoba chciała by założyć rodzinę ale bez zaświadczenia o oświadczynach pani w okienku nie chce przyjąć jej podania. Chciała by też mieć dzieci ale jak wszyscy doskonale wiemy, kobiety przed oświadczynami są płodne niczym krzesło. Szanownej osobie jest dobrze i świetnie się z partnerem dogadują, ale gdy nadchodzą wieści od koleżanek to zazdrość bierze górę. Szanowna osoba nie może być gorsza, więc oczekuje od partnera oświadczyn. Chłopinie się nie śpieszy, więc po prostu jej nie kocha. Co tam, że jest z nią od 8 lat. Co tam, że jest dobrze i się dogadują. Ale się nie oświadcza, więc mu nie zależy.

Moim osobistym zdaniem takie długoletnie związki do niczego nie prowadzą w efekcie końcowym okazuję się że nagle takie pary nieoczekiwanie się rozchodzą i znajdują w niedługim czasie nowych partnerów gdzie po roku już jest ślub i dziecko czyli happy and. Jeśli po 3 latach meżczyzna nie decyduje sie na jakim chocby mały ale jednak powazny kroczek to nie warto zawracac sobie nim głowe. Tkwiąc w takich długich związkach niczego nie zyskujemy a jednocześnie możemy wiele stracić.A z nami kobietami jest tak że boimy się utracic partnera bo obawiamy sie że nie znajdziemy drugiego i wiecznie bedziemy same pożucone itd więcej pewnosci siebie moje drogie panie ten jedyny zawsze gdzies tam na nas czeka

Ciotka dobra rada. Ma swoje osobiste zdanie: jeśli po 3 latach mężczyzna nie decyduje się na poważny krok to wiedz, że coś się dzieje. Wszyscy wiemy, że w związku chodzi o to ile możemy zyskać a taka niepoważna męcizna, co przez trzy lata nic, to zysku nam nie przyniesie. Pożucam resztki nadzieji i życzę miłego dnia.

A morał z tego taki, że co tam miłość, co tam uczucie. Ważniejszy zysk, koleżanki i tytuł żony. Co tam mój Zdzicho, ja tu ślubną chcę być. Jak nie z tym to z innym, nie bój nic. Zdzicho nie ważny. Nic nie ważne, tylko małżeństwo. A wtedy trud skończony. I halucynacje z niedożywienia.

Źródło zdjęcia: 1

Źródła cytatów: internet + google